Dzisiaj jest 28 Marca 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:

Vaculik drugim zawodnikiem Reszty Świata

Dodano: 29 września 2016

Poznaliśmy nazwisko drugiego zawodnika, który wystartuje w ekipie Reszty Świata w meczu z Polską, 9 października w Zielonej Górze. Obok Emila Sajfutdinowa, Andrzej Huszcza będzie miał do dyspozycji Martina Vaculika.

Informacja prasowa

Słowak zaczynał swoją karierę w Polsce w barwach KSM Krosno.  Indywidualny Mistrz Europy z 2013 roku, kiedy to w niesamowitych okolicznościach, podczas finałowej rundy w Rzeszowie pokonał faworyta, Nickiego Pedersena, zdobywając przy tym komplet osiemnastu punktów. Dokonał tego, jako pierwszy zawodnik w historii cyklu Speedway Euro Championship.

W sezonie 2016 w PGE Ekstralidze zajął dwunaste miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników. Jego średnia biegopunktowa wyniosła równe 2 punkty. Vaculik awansował również do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix oraz wywalczył srebrny medal PGE Ekstraligi z Get Well Toruń.