Dzisiaj jest 19 Września 2020, Sobota, imieniny obchodzą:

PGEE: Negatywne wyniki testów

Dodano: 27 maja 2020

Blisko 500 przebadanych próbek i wszystkie negatywne – to wyniki testów na obecność koronawirusa, które przeprowadziło laboratorium INVICTA dla PGE Ekstraligi. Wprowadzone zostaną również zmiany dotyczące pracy mediów na meczach w nowym sezonie najlepszej żużlowej ligi świata.

Najwyższej jakości testy genetyczne kosztowały najlepszą żużlową ligę świata blisko 200 tys. złotych. 25 maja w godzinach porannych przeprowadzono badania, których wyniki poznaliśmy nazajutrz.

„To doskonała wiadomość i bardzo cieszymy się przede wszystkim z czysto ludzkiego punktu widzenia, że wszyscy przebadani zawodnicy, mechanicy, a także pracownicy klubów oraz osoby funkcyjne i sędziowie są kolokwialnie mówiąc „czyści”. Nie spoczniemy na laurach i chcemy, aby nasz reżim sanitarny sprawdził się również w kolejnych etapach „odmrażania” polskiego żużla. Nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozpoczęcia treningów, a następnie rozgrywek PGE Ekstraligi” – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o.

Przypomnijmy, że rozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata ruszają we wspomnianym reżimie sanitarnym 12 czerwca. Wcześniej, bo już w najbliższy piątek, 29 maja nastąpi wznowienie treningów indywidualnych i grupowych wszystkich klubów PGE Ekstraligi z uwzględnieniem Regulaminu Sanitarnego.

Kluby PGE Ekstraligi przed sezonem 2020 przeprowadzą nowy proces akredytacyjny dla przedstawicieli mediów. Na meczach obecny będzie mogło być 5 dziennikarzy w specjalnie wyznaczonym do tego sektorze na trybunach, ponadto 1 fotoreporter klubowy oraz maksymalnie 3 przedstawicieli stacji radiowych współpracujących z klubem gości/gospodarzy.

Jeśli chodzi o park maszyn, strefy foto, a także wnętrze toru, na zawodach pracować będzie mógł tam wyłącznie jeden, ten sam w całym sezonie, fotoreporter klubowy, delegowany przez klub po uzgodnieniu z PGE Ekstraligą na sezon 2020. Fotoreporter ten zobowiązany będzie do przekazania zdjęć na potrzeby PGE Ekstraligi oraz klubu gospodarza danych zawodów, klubu gościa oraz wykorzystania ich w mediach w uzgodnieniu z PGE Ekstraligą.

Oznacza to, że w trakcie meczów PGE Ekstraligi lub bezpośrednio po ich zakończeniu pakiet 9 zdjęć z danych zawodów będzie udostępniany wszystkim mediom do pobrania na stronie speedwayekstraliga.pl.

Czytaj również